Ecofire PE plus flame control 14kW

Nowy produkt

Ecofire PE plus flame control 14kW

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Ecofire PE plus flame control 14kW

ECOFIRE PE + FLAME CONTROL 14 kW
Kompaktowe kotły ECOFIRE PE+ FLAME CONTROL wyznaczają nowe standardy w klasie kotłów spalających pelet.

Kocioł można skonfigurować w różnych wariantach:
- moc 14, 20, 24 i 29kW
- palnik E1 montowany z prawej lub lewej strony
- z popielnikiem i mechanizmem wyrzucania popiołu lub bez
- podajnikiem o różnej długości (od 1 do 2m, standardowo 1,6m)
- z silosami o różnej pojemności
- ze sterowaniem 1-3 obwodów grzewczych
- do pracy z C.W.U. lub z buforem.
- z pakietem serwisowym lub bez
- w wersji kompaktowej lub z zewnętrznym silosem
Zestawy mogą być dowolnie konfigurowane.

Kocioł na pellet ECOFIRE PE+ FLAME CONTROL startuje automatycznie i w zależności od zapotrzebowania na ciepło przełącza się jeden z 6-ciu stopni mocy. Podajnik ślimakowy podaje odpowiednią ilość paliwa do komory spalania, ceramiczny element żarowy rozpala pellet, następnie proces spalania przebiega w funkcji temperatury w palenisku. Dzięki wbudowanej sondzie pomiarowej możliwa jest bardzo precyzyjna kontrola procesu spalania, co pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej sprawności. Bardzo ważne jest również utrzymanie wymiennika kotła w czystości, dlatego skonstruowany jest on w taki sposób aby wyeliminować konieczność czyszczenia wnętrza płaszcza wodnego. Zastosowany mechanizm czyszczący pozwala na usunięcie zanieczyszczeń automatycznie bez ingerencji użytkownika.

Komfort

Dzięki zautomatyzowaniu procesów rozpalania, regulacji podawania paliwa, czyszczenia wymiennika ciepła, czyszczenia paleniska oraz usuwania popiołu obsługa kotłów na pelety jest niezwykle prosta. Zastosowany mechanizm pozwala na automatyczne usunięcie zanieczyszczeń z wymiennika kotła i jednocześnie zapewnia doskonały odbiór ciepła spowalniając przepływ spalin. Dzięki zastosowaniu pneumatycznego usuwania popiołu z paleniska spalanie peletu odbywa się bardzo wysoką sprawnością. Kocioł na pelet Ecofire PE+ FLAME CONTROL posiada automatyczny układ rozpalania z żarowym elementem ceramicznym oraz czujnik optyczny detekcji płomienia. Oczyszczanie paleniska oraz wymiennika uruchamiane jest automatycznie. Regulator FLAME CONTROL w standardzie posiada moduł pogodowy ze sterowaniem jednym obiegiem grzewczym i możliwością rozbudowy o więcej obiegów. Steruje również ładowaniem zasobnika ciepłej wody i zbiornika buforowego. Zasobnik pelletu pozwala na długi okres pracy bez konieczności dokładania paliwa. Opcjonalnie kocioł można wyposażyć w automatyczny system usuwania popiołu wygarniający popiół z wnętrza kotła do dostawianego pojemnika.

Zalety kotła:

wysoka sprawność >91%, klasa 5 wg EN 303-5: 2012
automatyczne rozpalanie peletu
automatyczna regulacja procesu spalania
mechanizm czyszczący wymiennik
pneumatyczne oczyszczanie paleniska
regulator pogodowy z wyświetlaczem graficznym
sterowanie pompami obiegu kotłowego, centralnego ogrzewania i ciepłej wody
automatyczny start po zaniku napięcia

Kotły EcoFire to autmatyczne, bardzo komfortowe piece c.o. spalające pelety. Konstrukcja kotła zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, długoletnią eksploatację, wysoką efektywnosć spalania, niską emisję spalin, czystość w kotłowni oraz wygodę użytkowania.

Palnik kotła został zaprojektowany w taki sposób aby precyzyjnie dawkować powietrze pierwotne (spalanie żaru) i wtórne (dopalanie gazu drzewnego) co pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej sprawności 90-91%, przekładającej się na niskie koszty spalania.

Kocioł współpracuje z palnikami E1.

Palnik ma wbudowany układ automatycznego rozpalania, dzięki któremu załączany jest tylko wtedy gdy zachodzi potrzeba grzania. Takie rozwiązanie obniża koszty spalania. Jest szczególnie cenne jesienią i wiosną, kiedy proces grzania nie jest tak intensywny i latem jeśli użytkownik ogrzewa ciepłą wodę użytkową kotłem na pelety. Sterownik kotła wyposażony jest w specjalne algorytmy wygaszania palnika dzięki czemu w czasie postoju kocioł, nie dymi, nie smoli i nie zanieczyszcza kotła i komina.

Mechanizm wybierania popiołu 

Zewnętrzny popielnik to proste i wygodne urządzenie zapewniające czystość i wygodę. Raz na 3-6 miesiący odpina się skrzynkę z popiołem i wygodnie, na kółkach wywozi do ogrodu w celu rozsypania popiołu jako nawóz. Popiół wybierany jest przez specjalny mechanizm ślimakowy transportujący popiół do popielnika w fazie czyszczenia kotła. Czyszczenie wyliczane jest w zależności od długości pracy kotła oraz pory dnia. Rozwiązanie to jest bardzo doceniane w kotłowniach, znajdujących się na poziomie mieszkalnym, gdy nie ma piwnicy, gdy wymagany jest wysoki poziom czystości.

Dane Techniczne

Bezpieczeństwo

Szybki i ekonomiczny zapłon dzięki zapalarce ceramicznej eliminuje ryzyko gromadzenia się spalin w kotle i spalania wybuchowego. Rozpalanie przebiega łagodnie i stopniowo. Temperatura w palniku, rurze zasypowej oraz ciśnienie w komorze spalania są monitorowane, a płomień kontrolowany jest przez termoparę w palenisku oraz fotokomórkę.

Niezawodność

Konstrukcja paleniska zapewnia długoletnią eksploatację dzięki zastosowaniu wysokiej jakości blachy żaroodpornej. Piec na pelet ECOFIRE PE+ posiada automatyczny układ rozpalania z niezwykle trwałym, odpornym na przegrzanie żarowym elementem ceramicznym.

Elektroniczny sterownik odpowiada za całą prace kotła. Na obrazu pokazana jest graficzna wizualizacja procesu palenia (temp. c.w.u, temp. kotła, praca pomp). Rozpalanie i wyłączanie sprowadza się do włączenia odpowiedniego przycisku. Proste menu w języku polskim. Sterownik kontroluje temperaturę kotła oraz temperaturę ciepłej wody użytkowej. Zasila pompy c.o. i c.w.u. Wszelkie ustawienia i alarmy są wyświetlane w czytelny sposób.

ECOFIRE PE + FLAME CONTROL 14-29 kW